Τετάρτη 24 Ιουλίου 2019

Παρδάλης Χρήστος

Καθηγητής Πληροφορικής

• xristosp1984@hotmail.com

ΣΠΟΥΔΕΣ: Σπούδασα στο τμήμα «Εφαρμοσμένης Πληροφορικής» στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας όπου και εξειδικεύτηκα στον τομέα της εκπαίδευσης μέσο της Πτυχιακής μου εργασίας με τίτλο: «Διδακτικές Μέθοδοι και Πρακτικές Εφαρμογές».
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ: Συνέχισα τις σπουδές μου μεταπτυχιακά στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης όπου παρακολούθησα το Μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών με τίτλο «Επικοινωνιακά Συστήματα και Τεχνολογίες» με εξειδίκευση στα Δίκτυα Υπολογιστών.
ΚΑΡΙΕΡΑ: Έχω εργαστεί στη Δημόσια εκπαιδευση ως αναπληρωτής καθηγητής αλλά και στην Ιδιωτική από το 2007 και μετά ως καθηγητής αλλά και ως υπέυθυνος για την οργάνωση και τη διεξαγωγή εξετάσεων. Τα τελευταία χρόνια ασχολούμαι με τη διδασκαλία του μαθήματος «Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον» στο οποίο εξετάζονται σε Πανελλαδικό επίπεδο οι υποψήφιοι μαθητές για την εισαγωγή τους σε Οικονομικές σχολές και σχολές σχετικές με Πληροφορική.  Με τα φροντιστήρια Ωρίωνας συνεργάζομαι από το 2016.