Κυριακή 19 Μαΐου 2019

Αρχική   /   Η ομάδα μας  /  Δέλλιου Ιωάννα

Δέλλιου Ιωάννα

Καθηγήτρια Βιολογίας

Γεννήθηκα και μεγάλωσα στη Θεσσαλονίκη.
ΣΠΟΥΔΕΣ:  το 2006 εισήχθην στο τμήμα Βιολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης όπου και αποφοίτησα το 2010.
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ:  Η αγάπη μου για τη διδασκαλία με ώθησε το 2011 να παρακολουθήσω το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών του ΑΠΘ με αντικείμενο τη διδακτική θετικών επιστημών.
ΚΑΡΙΕΡΑ: Το 2010 ξεκίνησα να εργάζομαι ως εκπαιδευτικός με στόχο την προετοιμασία των μαθητών για τις πανελλαδικές εξετάσεις. Παράλληλα με το μεταπτυχιακό, τα έτη 2010-2012 παρακολούθησα μαθήματα στο τμήμα μαθηματικών του ΑΠΘ καθώς και σεμινάρια ψυχολογίας. Κατά τη διάρκεια της φοίτησης σης μου στο μεταπτυχιακό εργάστηκα σε διάφορα σχολεία στα πλαίσια πρακτικής άσκησης όπου και συνειδητοποίησα πως η εφαρμογή καινοτόμων μεθόδων επηρεάζει σε μεγάλο βαθμό την αφομοίωση και κατανόηση της διδαχθείσας ύλης.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ: Είμαι κάτοχος πτυχίου αγγλικών και πληροφορικής επιπέδου proficiency.