Τετάρτη 19 Ιουνίου 2019

Μπίκης Νίκος

Καθηγητής Μαθηματικών

• nikosbikis@gmail.com

ΣΠΟΥΔΕΣ: Απόφοιτος του τμήματος Μαθηματικών της Σχολής Θετικών Επιστήμων του Πανεπιστήμιου Ιωαννίνων.
ΚΑΡΙΕΡΑ: Από το 1992 εργάστηκα στην ιδιωτική εκπαίδευση διδάσκοντας σε όλες τις τάξεις γυμνασίου και λυκείου κάθε ενότητα των Μαθηματικών. Στα φροντιστήρια Ωρίωνας εργάζομαι από το 2002.
Συμμετείχα σε ομάδες προετοιμασίας μαθητών για τους διαγωνισμούς της Μαθηματικής Εταιρείας μέσω καθιερωμένων ομίλων «Μαθηματικής σκέψης και λογικής» αλλά και επιπλέον φροντιστηριακών μαθημάτων για μαθητές ιδιαίτερα ικανούς, με φιλοδοξίες (και επιτυχίες) στους διαγωνισμούς αυτούς.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ: Χρήση σε η/υ προγραμμάτων POWER POINT, GEOGEBRA, CABRI SKETCHPAD , για τη διδασκαλία των μαθηματικών με την βοήθεια αλληλεπιδραστικών μέσων.