Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2019

Καβαλιαράκης Παναγιώτης

Οικονομικές επιστήμες

ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΣΠΟΥΔΕΣ: Σπούδασα Οικονομικές Επιστήμες στη Σχολή Νομικών Πολιτικών και Οικονομικών Επιστημών του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ: Συνεχίζοντας τις σπουδές μου πήρα Master of Education στις Επιστήμες της Αγωγής  στη Σχολή Ανθρωπιστικών Σπουδών του ΕΑΠ.
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΑ: «Εκπαιδευτικά Αποτελέσματα από τη χρήση ελεύθερα προσβάσιμου υλικού με μικτή διδασκαλία στο μάθημα Αρχές Οικονομικής Θεωρίας».
Α) Τριήμερο πανελλήνιο παιδαγωγικό- επιστημονικό συνέδριο του Τμήματος Φιλοσοφίας Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας του ΕΚΠΑ (προφορική εισήγηση).
 Β) 4ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο Κεντρικής Μακεδονίας για την "Αξιοποίηση των ΤΠΕ στη Διδακτική Πράξη". (προφορική εισήγηση).
Γ)   6ο Πανελλήνιο Συνέδριο για την Τυποποίηση, τα Πρότυπα και την Ποιότητα» με κύρια θεματική ενότητα «Ποιότητα και Πρότυπα στην Εκπαίδευση την Επαγγελματική Κατάρτιση και τη Δια Βίου Μάθηση» .  (προφορική εισήγηση).
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: Educational results from blended learning: Using an educational platform in teaching Economics, International Journal of Learning and Development
ΚΑΡΙΕΡΑ: Εργάζομαι τα τελευταία 15 χρόνια στον τομέα της εκπαίδευσης έχοντας συνεργασία με πολλούς  φροντιστηριακούς οργανισμούς διδάσκοντας μαθήματα του αντικειμένου μου. Ως πιστοποιημένος εκπαιδευτής ενηλίκων διδάσκω  σε Δημόσια και Ιδιωτικά Ιεκ και σε σεμινάρια ευπαθών κοινωνικών ομάδων.