Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2019

Αρχική   /   Η ομάδα μας  /  Παπαγεωργίου Χρήστος

Παπαγεωργίου Χρήστος

Θετικές Επιστήμες Πληροφορική

ΣΠΟΥΔΕΣ: Αρχικά, στο τμήμα Φυσικής, στη Σχολή Θετικών Επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και αργότερα στο τμήμα Πληροφορικής στη Σχολή Θετικών Επιστημών και Τεχνολογίας του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου.
ΚΑΡΙΕΡΑ: Μετά από διάφορες επαγγελματικές αναζητήσεις, ξεκίνησα το 1996 την πρώτη σχολή υπολογιστών για παιδιά στη Θεσσαλονίκη. Τα επόμενα χρόνια, η επιχείρηση εξελίχθηκε σε Εργαστήριο Ελευθέρων Σπουδών με αντικείμενο την εκπαίδευση στην πληροφορική και την τεχνολογία για παιδιά και ενήλικες, και λειτούργησε ως το 2008. Ακολούθως, εισήλθα στο χώρο της φροντιστηριακής εκπαίδευσης συνεργαζόμενος με διάφορα φροντιστήρια της Θεσσαλονίκης και παρέχοντας ιδιαίτερα μαθήματα. Κυρίως, διδάσκω τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα Α.Ε.Π.Π της Γ' ΓΕΛ, Προγραμματισμός υπολογιστών και Δίκτυα Υπολογιστών του Τομέα Πληροφορικής και Ψηφιακά Συστήματα του Τομέα Ηλεκτρονικής της Γ' ΕΠΑΛ. Επίσης, ως πιστοποιημένος εκπαιδευτής ενηλίκων, διδάσκω Πληροφορική σε προγράμματα κατάρτισης διαφόρων ΚΕΚ.