Παρασκευή 27 Μαΐου 2022

Αρχική   /    /  Μουλιστάνος Αριστοτέλης

Μουλιστάνος Αριστοτέλης

Βιολόγος

ΣΠΟΥΔΕΣ : Απόφοιτος του Τμήματος Βιολογίας της Σχολής Θετικών Επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ: Απόφοιτος του ΠΜΣ «Εφαρμογές της Βιολογίας» με κατεύθυνση «Εφαρμοσμένη Γενετική και Βιοδιαγνωστική»  του Τμήματος Βιολογίας της Σχολής Θετικών Επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ: Υποψήφιος διδάκτορας του Τμήματος Βιολογίας της Σχολής Θετικών Επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με  θέμα « Μελέτη Χαρακτηριστικών Εξελικτικής Προσαρμογής σε σχέση με την Αύξηση στην Τσιπούρα (Sparus aurata) και στο Λαβράκι (Dicentrarchus labrax) Με Προσέγγιση Βιολογίας Συστημάτων».
ΚΑΡΙΕΡΑ: Από το 2019 δραστηριοποιούμαι στον χώρο της εκπαίδευσης διδάσκοντας Βιολογία σε μαθητές Γ΄ Λυκείου. Αρχικά εθελοντικά στο Κοινωνικό Πνευματικό Κέντρο  «Πορτοκαλιάν» του Δήμου Θεσσαλονίκης και στην συνέχεια στην ιδιωτική εκπαίδευση. Στα φροντιστήρια  Ωρίωνας εργάζομαι από το 2021.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ: Στον ελεύθερο μου χρόνο ασχολούμαι με την φωτογραφία και τον αθλητισμό.